Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Píšeme kód přehledně v jazyku CTisk

Napsat si vlastní kód, který po hodinách ladění funguje podle očekávání, je úžasný pocit.
Vrátit se k vlastnímu kódu po několika týdnech a nerozumět mu... to už úžasný pocit rozhodně není.

K tomu, aby váš kód byl srozumitelný i po několika měsících/letech od ukončení vašeho snažení je zapotřebí několika návyků a čím dříve se je programátor naučí, tím bude pro něj život jednodušší.

Tilen MAJERLE (mohli byste ho znát díky jeho stránkám https://stm32f4-discovery.net/, kde se nachází neskutečné množství návodů pro mikrokontroléry STM32) vytvořil jeden delší dokument, kde mapuje nejčastější chyby při psaní kódu v jazyce C (pravidla se dají přenést i na další jazky) a ukazuje, jak by se podmínky, funkce, smyčky měly správně psát.

Na rovinu přiznám, že nejsem zastáncem několika tvrzení, které na stránce jsou i když jsou podle standardu C99 správně. Například u podmínek se složenými závorkami preferuji Allman style namísto 1TBS (OTBS).

Tak či tak, na stránce najdete velké množství rad, které vám dozajista pomohou k "lepším výkonům".

Naleznete tam také šablonu pro *.c a *.h soubor.

Více na stránce: https://github.com/MaJerle/c_code_style

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,934,713 návštěv