Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Vortex Manipulator s Teensy 3.2TiskDoctor Who a jeho Vortex Manipulator. Pokud nemáte páru o čem píšu, pak jste na tom stejně jako já.
Vortex Manipulator je zařízení (počítač na zápěstí), které bylo na výsluní zejména v seriálu Doctor Who.
"Počítač" obsahuje spoustu vychytávek tak, jak je to v seriálech běžné.
Zajišťuje komunikaci, projekci hologramů, vzdálené ovládání zařízení, skenování těla a spoustu dalšího.

Vortex Manipulator vytvořil i Roger Parkinson z Nového Zélandu a i když neobahuje tolik funkcí jako ten v seriálu/komixu, na zajímavosti mu to určitě neubírá.Zařízení je založené na vývojové desce Teensy 3.2 (o Teensy 3.5 zde).
K tomu připojíte akcelerometr, 2.4" (320x240px) TFT displej, baterii a máte skoro hotovo.
Naštěstí, celý projekt je uložen na github autora a tak jej můžete jednoduše použít a vylepšit minimálně do takové podoby, jako bylo uvedeno v seriálu.Krabička na zápěstí je vytištěna na 3D tiskárně a projekt už v základním použití obsahuje několik zajímavých funkcí - kompas, hodinky, monitor tepu, notifikace aj.

Github projekt: https://github.com/RogerParkinson/vortex-manipulator

Stránka autora: https://madurasoftware.com/electronics/vortex-manipulator

Deska plošného spoje: https://oshpark.com/shared_projects/zJDmyNc4


Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,934,404 návštěv