Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Arduino Nano Every a 33 - Bluetooth, čidla, IoTTisk

Arduino Nano je velmi populární vývojovou deskou z dílny arduino.cc zejména pro příjemný poměr cena/výkon a také vhodné velikosti pro použití v nejrůznějších projektech.
Kamil Zmeškal zveřejnil na svém twitteru informaci o nových typech Arduino Nano nazvaný Every a 33 (IoT, BLE), které kromě samotného mikrokontroléru a potřebného smetí nově obsahují například Bluetooth rozhraní, čidla tlaku, vlhkosti a teploty, nebo verze 33 IoT s kryptografickou jednotkou ATECC608A. Velikost deseky je stejná jako desky nazvané MKR.


Arduino Nano dostalo nový kabát i dodatek "Every". Za srdce desky - mikrokontrolér - byl vybrán výkonnější typ ATMega4809. Tento mikrokontrolér může být s rychlostí až 20 MHz a pamětí Flash 48kB a SRAM 6KB vhodný pro náročnější aplikace především tedy náročnější na paměť (ATmega328 obsahuje pouze 32 kB FLASH a 2 kB SRAM).


Arduino Nano 33 BLE, 33 BLE Sense a 33 ioT jsou novými typy se stejným zapojením jako Nano Every, ale nejsou 5V tolerantní!
Verze 33 BLE obsahuje Bluetooth Low Energy modul 5.0. Tento modul je založen na čipu od Nordic Semiconductor nRF52480. Ten je taktován až 64 MHz a jeho paměť je Flash 1MB a RAM 256kB. Modul je plně kompatibilní s Arduino IDE Online a obsahuje 9-osý senzor.


Verze 33 BLE Sense navíc obsahuje spoustu čidel - čidlo tlaku LPS22HB, čidlo vlhkosti HTS221, digitální mikrofon MP34DT05 a v neposlední řadě i čidlo osvětlení ADPS-9960.


Poslední novinkou je Arduino Nano 33 IoT, který kromě BLE modulu obsahuje i kryptgrafickou jednotku ATECC608A. Tu využijete zejména při komunikaci s IoT cloudem (Arduino IoT Cloud). Mikroprocesorem je pak SAMD21G18A s frekvenci až 48MHz a pamětí Flash 256KB, SRAM 32KB.

Fotografie: arduino.cc

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,348,574 návštěv