Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Tvořit může každý, připomněl Čechům víkendový festival Maker Faire Prague 2019TiskPraha, 23. června 2019 – Tvořit může každý. Kutilství v Česku stále vzkvétá a díky světovým trendům získává nové podoby. Kreativním projektům se dobře daří i v českých školách. To jsou podle organizátorů hlavní sdělení úspěšného druhého ročníku festivalu Maker Faire Prague. Průmyslový palác Výstaviště Praha o víkendu opět zaplnilo 10 000 návštěvníků, minulý ročník byl překonán už v počtu lístků prodaných v předprodeji.

• Maker Faire Prague 2019 navštívilo o víkendu 10.000 lidí
• Druhý ročník vynikl množstvím tvořivých dílen pro děti i dospělé a školními projekty
• Tradice pořádání Maker Faire v Čechách bude pokračovat, s makery se můžete setkávat i během roku

Makeři jsou kutilové nového střihu. Nejen techničtí.

Rodiny s dětmi na festivalu mohly strávit dlouhé hodiny vyráběním a tvořením všeho druhu. Kromě mnoha aktivit, které se odehrávaly v jednotlivých stáncích, letos poutaly pozornost velké skupinové workshopy, při nichž si děti mohly vytvořit třeba „uchošťourové dělo“ nebo svítící přívěsky a ohňostroje. Ačkoliv převládala technika, k vidění byly i řemeslné a umělecké výtvory. „Návštěvnost druhého ročníku potvrdila, že kutilství a individuální tvořivost v Česku nezaniká – naopak získává novou formu. Čeští a světoví makeři na festivalu ukázali, že dokáží pobavit i vzdělávat. Proti minulému roku byly jejich expozice interaktivnější, přibylo také školních projektů. Za úspěch této akce tedy vděčíme především jim,“ říká programový ředitel festivalu Jiří Zemánek.

Aktivity pro makery budou pokračovat
Druhým ročníkem festival Maker Faire Prague potvrdil své místo na mapě kulturních událostí v Praze. „Pro příští rok rozhodně máme potenciál dalšího růstu. Věřím, že v Česku je stále velké množství tvůrců, kteří své projekty mohou takto sdílet s veřejností – ať už jde o studenty, umělce nebo kreativní podnikatele,“ uzavírá Jiří Zemánek. Zájemci o individuální tvoření a vynalézání se mohou setkávat v otevřených dílnách, kterých v českých městech přibývá, nebo navštívit další regionální akce Maker Faire. Nejbližšími z nich budou Mini Maker Faire Brno (19. a 20. října 2019) a na Slovensku Mini Maker Faire Bratislava (15. listopadu 2019).

……………………………………………………………………………

O festivalu Maker Faire Prague

Maker Faire je největší světová přehlídka novodobého kutilství a kreativity, která se pořádá od roku 2006 v mnoha městech po celém světě. Pražský organizuje Maker Faire Prague, z.s., který tvoří zapsaný spolek Žádná věda, komunikační agentura Taktiq Communications a iniciativa Make More. Festival vzniká pod patronátem PRUSA Research, světového výrobce 3D tiskáren, ve spolupráci s odborným partnerem ČVUT. Dalšími partnery letošního ročníku jsou společnosti Arrow, světový distributor elektronických komponentů, společnost Conrad, Hornbach, YSoft, Seeed Studio, Kingston a BigClown.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,196,614 návštěv