Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

TinyGo kompilátor pro mikrokontroléry používané na Arduino deskáchTiskJazyk Go vyvinutý společností Google Inc. (autoři Robert Griesemer, Rob Pike, Ken Thompson) se dostává do popředí i do takových míst, kde byste ho nejspíše nečekali. Třeba na desky Arduino.

Více informací o samotném jazyku Go najdete v článku na root.cz.

A zpátky ke kompilátoru TinyGo - účelem tohoto kompilátoru je přinést tento nenáročný jazyk i na mikrokontroléry.
Vámi napsaný kód se prvně musí zkompilovat tak, aby se vytvořil spustitelný soubor přímo v mikrokontroléru a právě k tomu je určeny kompilátor TinyGo.

Kompilátor v době psaní článku podporuje 15 desek s mikrokontroléry - namátkou nRF52840-MDK, Adafruit Feather, micro:bit a v neposlední řadě i velmi levný BluePill s STM32F103.
K tomuto výčtu podporovaných desek se nyní přidaly i Arduino Nano 33 IoT a také nejběžnější Arduino v bastlířských rukou - Arduino Uno Rev3.

A jak začít s jazykem Go na Arduino? To se dozvíte v tomto článku, kde na vás čeká osm vzorových příkladů od The Hybrid Group.

O TinyGo (getting started): https://tinygo.org/getting-started/
TinyGo na github: https://github.com/tinygo-org/tinygo


Původní článek: https://blog.arduino.cc/2019/08/23/tinygo-on-arduino/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,348,420 návštěv