Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

USB RF Gateway s NRF24L01 nebo RFM69TiskDnes se snažíme mít všechny přístroje bezdrátově propojené, protože odpadá nutnost propojení zařízení pomocí kabelů. Chcete-li udělat gateway z vlastního počítače, je třeba mít zařízení - vysílač/přijímač - které budete mít zapojen třeba do USB konektoru. Abyste takové zařízení nemuseli vyvíjet od nuly, můžete využít existující projekty. A proč ne přímo tento projekt USB gateway kombinující NRF24L01 a RFM69.Zařízení kombinuje možnosti bezdrátových modulů NRF24L01 nebo RFM69 a ty jsou připojeny k mikrokontroléru STM32F042, který se stará jak o komunikaci s moduly, tak i s počítačem.
A navíc, programování STM32 je velmi jednoduché a není třeba mít externí programátor.
Prostě jenom vložíte klíčenku do USB portu (zmáčknete tlačítko BOOT) a vygenerovaný bin soubor nahrajete (zkopírujete) do nově otevřené složky klíčenky. A to díky zabudovaného bootloaderu.

Pokud ale jenom potřebujete ladit kód sofistikovaněji než jen nahrávat pozměněné bin soubory, pak je tu přítomný konektor pro připojení externího ST-LINK programátoru/debugeru.

Na githubu najdete gerber data, schéma i návrh desky. Co zatím chybí je nějaký vzorový kód pro ovládání bezdrátových modulů. Autor slibuje je zveřejnit co nejdříve.

Projekt na github: https://github.com/Avikmen/USB-RF-Gateway

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,351,273 návštěv