Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Vyrobte si vlastní chytré hodinky nebo fitness náramek za 18 USDTiskČínská vývojářská společnost TTGO, která se proslavila svými vývojovými deskami T-Display, T-Higrow a T-Camera příchází s geniální myšlenkou, tedy vývojovým kitem o velikosti fitness náramku, který si můžete naprogramovat a vytvořit vlastní funkcionalitu a další rozšíření vlastní chytré domácnosti - T-Wristband.
Zařízení je založeno na ESP32-PICO-D4 a kromě tohoto integrovaného modulu s Wi-Fi a Bluetooth konektivitou obsahuje i tříosý akcelerometr, gyroskop a magnetometr MPU9250, obvod reálného času PCF8563, a také IPS displej o velikosti 0.96" u kterého můžete regulovat jas podsvícení.

Zařízení je napájeno malou baterií o kapacitě 80 mAh. Displej není dotykový, ale T-Wristband obsahuje jedno dotykové kapacitní tlačítko. K detekci doteku slouží obvod TTP223.
Pro připojení rozšiřující desky s programátorem využijete 13 pinový FPC konektor.Rozšiřující deska obsahuje jak již zmíněný programátor (USB-UART převodník s čipem CP1202), tak i USB micro a USB Type-C a v neposlední řadě i dvě řady pinových hřebínků s vyvedenými GPIO z ESP32.

Díky Wi-Fi a Bluetooth konektivitě máte velký prostor pro integraci s vaší už stavající nebo budoucí chytrou domácí sítí - například autentifikace skrze Bluetooth ve vašich hodinkách.

T-Wristband je ke koupi buď na Tindie (19.44 USD+poštovné) nebo Aliexpress (17.67 USD + 5.77 USD poštovné).

Detailní dokumentaci najdete na github projektu, kde najdete jak schéma zapojení, tak i vzorový kód.
Poznámka: Vývojové desky T-Display a T-Wristband používají sice stejnou TFT_eSPI arduino knihovnu, ale používají jiný kontrolér displeje.
V případě T-Display je to ST7789V, T-Wristband naopak používá ST7735.

S informací přišel cnx-software.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,422,018 návštěv