Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

TinyGO a Arduino po druhé - videonávody a příkladyTiskO programovacím jazyku GO respektive jeho verzi pro mikrokontroléry TinyGO jste tu už mohli číst v srpnu 2019. Teď vyšel rozsáhlý článek s videonávody a příklady přímo na stránkách arduino.cc.
Jazyk GO respektive TinyGO je novým programovacím jazykem od společnosti Google a je založen na LLVM kompilátoru, který generuje binární soubory - teoreticky rychlejší a paměťové méně náročné - které se tak hodí i pro mikrokontroléry založené na 8 bitové nebo 32 bitové architektůře.
Další výhodou jazyka TinyGO je i automatická správa paměti (garbage collector) a jednodušší syntaxe.

Článek o TinyGO a Arduino s videonávody a příklady (LEDka, tlalčítko, PWM, Analogový vstup, I2C):
https://create.arduino.cc/projecthub/alankrantas/tinygo-on-arduino-uno-an-introduction-6130f6


Rozdíl mezi GCC a Go najdete v třeba v této diplomové práci.
Sérii článků o jazyku GO vyšel i na root.cz

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,543,899 návštěv