Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

NextPCB - plošné spoje rychle, kvalitně a třeba i "zdarma"Tisk

Další e-mail, už asi tisící e-mail od výrobce plošných spojů, že oni jsou ti nejlepší. Ozvalo se mi NextPCB a zaujalo mě svou nabídkou.
Pokud si necháte vyrobit 5 nebo 10ks DPS o rozměru maximálně 100x100mm a dovolíte jim umístit logo na vaše plošné spoje, objednávku máte zdarma. Jinak platíte 4.50 USD.

Neodolal jsem a objednal tři designy desek (bez loga). Jeden z designů byl tento tranzistorový spínač.

PCB konfigurátor je podobný jako u jiných výrobců - zadáte množství, tloušťku DPS (standard je 1.6mm, oststní jsou za příplatek), barvu desky (kromě zelené jsou ostatní barvy za příplatek).

Vyberete doručovací službu - DHL za 26.40 USD nebo China Post Airmail za 8.80 USD (při 10x 30x30mm) popřípadě 10.40USD pro 10x DPS o velikosti 100x100mm.

V dalším kroku pak nahrajete gerber data. Standardně v zip souboru, kromě gerber dat můžete odeslat i samotný návrh v *.pcb, *.pcbdoc, *.cam nebo *.brd.

Desky přišly
Díky nařízení čínské vlády se dodávka plošných spojů zpozdila o několik dlouhých dní, ale po informačním e-mailu, že objednávku odeslali, balíček přišel během 3 dnů - DHL.

Desky pod mikroskopem
Byl jsem zvědav na kvalitu - párkrát se mi stalo, že desky nebyly třeba vyvrtané do středu prokovu nebo popisky byly rozmazané.Jak můžete vidět na deskách výše, plošné spoje vůbec nevypadají špatně. Popisky jsou velmi dobře čitelné, i ty velmi malé, a prokovy jsou vyvrtané tak, jak bych očekával. Zklamání se nedostavilo.

Ano, máme na výběr spoustu lepších či horší výrobců PCB a u NextPCB vás možná může zklamat možností pouze zelené barvy masky, která je jediná bez příplatku, ale za vyzkoušení určitě stojí - zvláště když chytnete tak výhodnou akci s deskami "zdarma".

Další desky byly pro bastlíře Martyho (alias KutilDomaci). Jeho posouzení kvality desek se můžete dočíst ve tweetech níže.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,460,579 návštěv