Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Aktualizace: Pájecí pero pro hroty Weller z dílny slovenského kutila (video z testu a nové fotografie)TiskPáječek můžeme koupit celou řadu, od klasických stolních až po ty ruční. Ty ruční jsou napájené buď ze zásuvky nebo USB adaptéru - takovými jsou například populární TS80 nebo TS100. Pokud vám z nějakého důvodu nevyhovují, mrkněte se na toto pájecí pero pro hroty Weller z dílny slovenského kutila.

Deska je založena na mikrokontroléru STM32F031, jako displej je použit 0.91" OLED a k detekci pájení - pohybu - slouží akcelerometr LIS2DE12.Jako pájecí hroty jsou použity hroty od Weller RT/RTM/RTP nebo RTU.
K dispozici je i 3D model krabičky, do které se řidící elektroniku může uložit.

Manuál k desce najdete na https://github.com/pavelrevak/rt_soldering_pen/blob/master/doc/MANUAL.md

Github projektu: https://github.com/pavelrevak/rt_soldering_pen

Řídící desku můžete zakoupit na tindie od 60 USD: https://www.tindie.com/products/vlk/rt-soldering-pen/

Další informace o páječce najdete na https://hackaday.io/project/18899-rt-soldering-pen - zde najdete i STL soubory potřebné k vytištění krabičky.

Hrot Weller RT3 zakoupíte u českého distributora http://kitman.eprodavac.cz/pajeci-hrot-weller-rt-3-102/

Video z testu pájecího pera


Mé fotky pájecího pera


Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,196,154 návštěv