Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Vyrábíme prototypové DPS v Evropě - AislerTiskPotřebujete si nechat vyrobit plošné spoje "rychle a levně"? Pak to znamená, že šáhnete po výrobci plošných spojů, který podporuje možnost poolservisu nebo po jednom z některých evropských výrobců plošných spojů, který se specializuje na prototypovou výrobu.
Dneska si představíme německého výrobce Aisler.

Úvodní stránka je velmi jednoduchá, najdete na ní tlačítko "Select File" kam nahrajete gerber data, Eagle projekt, KiCad projekt nebo projekt vytvořený ve Fritzing.Z toho se vám vytvoří náhled vaší desky s podrobnostmi. K výrobě jsou potřeba 2 dny (HASL, možnost je i povrchová úprava ENIG, zde je čas výroby 5 dní).
Dále na stránce naleznete údaje o vaší desce - rozměry, minimální vrtání, počet vrstev a samozřejmě i cenu. Možnosti je i zakoupení šablony pro jednodušší osazení.
Zároveň můžete si na stránce můžete ukládat revize desky.Na stránce Aisler vidíte i online náhled desky. K desce můžete vyplnit i váš BOM.
Z nástroje také můžete nastavit viditelnost vaší desky - může tak sloužit podobně jako OSHPark. Vygenerovaný link sdílíte na stránce vašeho projektu a zájemci jej tak mohou jednoduše objednat.Kalkulace:
Cena oboustranné desky o velikosti 27,27 x 24,27 mm byla 3,39 Eur, nutnost je ale objednat násobky třech. To znamená, že cena pro tři kusy těchto plošných spojů vycházela na 10,17 Eur i s poštou.

Výroba a doručení:
Objednávku jsem odeslal 20.2.2020 ve 22:26 (čtvrtek).
Na stránce objednávky vidíte i čas, do kdy můžete změnit vaše výrobní data. V mém případě to bylo do 21.2.2020 6:00 (pátek).
Plošné spoje byly odeslány 26.2.2020 (středa, 22.2. a 23.2. byl víkend).
3.3.2020 byla zásilka úspěšně doručena Českou poštou (úterý).

Hodnocení:
Desky kvalitně vyrobené a doručení bylo vcelku rychlé. Výroba měla zabrat 2 pracovní dny, trvala však tři.
Libí se mi možnost ukládání revizí desek i možnost sdílení výroby skrze odkaz.
Cena pro malé desky není nijak závratná (nutno vzít v úvahu, že pošta je už v ceně).
Kladně hodnotím i výrobu přímo v Německu.

Níže vidíte fotografie z mikroskopu:

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,664,282 návštěv