Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Měření hladiny v nádrži/studni pomocí ultrazvuku s ESP8266TiskNa fórech se bastlíři často ptají, jakým způsobem lze měřit hladinu vody v uzavřeném prostoru - typicky v nádrži nebo studni.
Měřit hladinu můžete všelijak (kapacitně, mechanickým plovákem,...) a jednou z možností je i použití ultrazvuku.

Kromě výběru vhodného ultrazvukového čidla je i důležité, jakým způsobem budete naměřená data prezentovat.

V návodu níže se tak dozvíte, jaké čidlo autor vybral, kam data posílá a jak je zobrazuje (spoiler: tmep.cz má i aplikaci na chytrý telefon) a inspirovat se můžete i zdrojovým kódem pro ESP8266, který je volně ke stažení.

Původní projekt naleznete na https://wiki.tmep.cz/doku.php?id=ruzne:mereni_vysky_hladiny_a_teploty_vody_v_nadrzi

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,919,693 návštěv