Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Pájecí stanice s mikrokontrolérem PIC a pájecím perem JBC T245TiskNa hackaday jsem narazil na zajímavý projekt pájecí stanice, která používá pájecí pero JBC T245.
Páječka je řízena mikrokontrolérem PIC32MM0128GPM a údaje jsou zobrazeny na OLED o velikosti 128x64px.

Nedávno jsme tu měli páječku s hrotem Weller, teď tu máme páječku s JBC T245.
Páječka není tak miniaturní jako páječka s Weller hrotem, ale i přesto najde u bastlířů své místo. Jedná se o open-source páječku, která má v sobě i napájení (toroidní trafo na 24V).
Desku si jednoduše vyrobíte, protože deska je pouze dvouvrstvá.

Na webu najdete výrobní podklady, tak i firmware (bohužel jen hex soubor) - https://hackaday.io/project/159143-jbc-soldering-station

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,912,803 návštěv