PandaBoard ES – výkonější brácha BeagleBone

Pokud vám minipočítače jako Raspberry Pi, BeagleBone a další přijdou málo výkonné, pak vězte, že existují i výkonnější alternativy. Například zmíněný PandaBoard ES, který je forkem BeagleBonu.

Jedná se o projekt založený na procesoru od Texas Instruments a to OMAP4460. OMAP4460 SoC (system on a chip) je 2 jádrový ARM® Cortex™-A9 MPCore™ procesor taktovaný na 1.2GHz s 1GB RAM paměti DDR2.

Nezvyklá je výbava minipočítače: WiFi 802.11 b/g/n a Bluetooth® v2.1. Pro debug jsou vyvedeny UART/RS-232, JTAG, 2 status LEDky.

Další výbava je už standardní, např. 1x USB 2.0 On-the-go port, 2x USB 2.0 host port, I2C, USB, MMC, header pro kameru, Ethernet 10/100, 3.5″ Audio in/out a HDMI.

http://pandaboard.org/content/platform

Sdílejte článek:
Ukaž světu,
že jsi Maker!
Koupit tričko
Kafe pro Chiptrona
Dodej energii dalšímu článku

Související články

Raspberry Pi, CubieBoard nebo BeagleBone nejsou jediné single-board PC o kterých byste měli vědět.

Vylepšená verze Raspberry Pi – Banan Pi dostala modernizaci od firmy Lemaker – Banana Pro.

Přístroje do průmyslu nejsou žádné hračky.

Jednodeskový počítač Banana Pi M2 Berry je dalším zařízením, které prodává SinoVoip.

Seeedstudio společně se StarFive a BeagleBoard oznámili vydání nového jednodeskového počítače založeného na open-hardware jádru RISC-V.

Po úspěchu Pine64 se na trhu začínají objevovat další SBC (single-board computer, jednodeskový počítač) s 64bit jádrem. Projekt Banana Pi M64 je opět open source.

Trendy