1. STM32F769 - Úvod
- March 25 2018
- STM32F4, STM32F7, STM32L1, STM32F3, Nucleo, Discovery
- 2913x Přečteno
Všechny články o STM32F769 Discovery:
1. STM32F769 - Úvod
2. STM32F769 - Mbed
3. STM32F769 - ESP8266
Nejprve bych chtěl poděkovat Petrovi (chiptron.cz) za tento super kit STM32F769 Discovery.
Momentálně mám bohaté zkušenosti s Arduinem a ESP, které jsem programoval pomocí Arduino IDE popř. ESP v Lua a teď jsem si chtěl vyzkoušet něco nového, úplně odlišného. A tak když jsem viděl na g+ možnost na HW od chiptron.cz napsat recenzi, hned jsem mu napsal a doufal, že tam bude mít nějaké to STM32 :). Dnes po několika dnech jsem si na poště vyzvedl jeden z nejlepších kitů od STMicroelectronics - STM32F769.
Hned po prvotním spuštění STM32F769 uživatele překvapí poměrně dost propracované grafické prostředí, toto prostředí je k vidění skoro na všech videích na youtube, která jsou s tímto kitem. Skoro se mi ani nechtělo do STM32 nahrávat něco jiného jelikož ukázkové prostředí se mi moc líbilo. Ovšem jedná se pouze o ukázkový kód, který má novému uživateli ukázat co vše je možné udělat v programech jako Embedded wizard popřípadě TouchGFX.
Tak jsem si dal takový cíl a doufám, že pro mne jakožto naprostého začátečníka s touto platformou splnitelný :). Chtěl bych využít program pro tvorbu GUI a udělat zobrazování teplot a vlhkostí, které budu vyčítat z thingspeak popř. z domoticz a také bych zde chtěl záložku pro ovládání LED pásku. Ovšem ze začátku bych chtěl začít jednoduššími programy a pokud možno napsat návody na tyto programy.
Když jsem dostal poprvé do ruky Arduino, hned bylo jasné jaké vývojové prostředí použiji. Ovšem u této platformy jsem zjistil, že existuje poměrně dost prostředí a všelijakých cestiček jak vlastně STM32 ovládnout. Ovšem jedno prostředí mne hned překvapilo svojí jednoduchostí a hlavně tím, že je pouze a jen online, nic se neinstaluje, nestahují se všelijaké knihovny a pod. Proto bych chtěl toto prostředí použít pro ovládnutí STM32 :). Asi by bylo fajn říct jméno tohoto zmiňovaného prostředí, je jím .... Mbed :) Věřím že spousta lidí o něm někdy slyšela a nebo v něm každý den pracují, ale jak jsem zmínil na začátku, já jsem naprostý začátečník co se týče této platformy a pro mne je Mbed naprosto neznámé prostředí.
V dalších návodech bych chtěl začít od úplného začátku, přidání desky do mbed, nahrání prvního ukázkového kódu a spousty dalších věcí jako například připojení ESP8266-01. Nakonec bych chtěl na STM32 mít pěkné grafické prostředí, které bude umět již zmiňované věci. Jen doufám, že nenastane problém, až si vytvořím pěkné prostředí například v Embedded wizard a poté budu chtít kód s prostředím vložit do Mbed, zde naprogramovat vyčítání hodnot z domoticz a jejich aktualizaci na displeji :).