Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Tento DC/DC měnič přežije i Armagedon. Nevěříte?Tisk

TEQ 300WIR splňuje náročné požadavky na kvalitu, spolehlivost a bezpečnost pro použití v železničních soupravách. TracoPower měniče této série přispívají k vytvoření jednoduchých a spolehlivých řešení.DC/DC měnič TEQ 300WIR získal schválení podle norem IEC / UL 60950-1 a normy UL508. Vyhovuje i normám EN50155 a EN61373, které jsou podmínkou pro použití v železničních soupravách.

Měniče této série mají velmi široký rozsah vstupního napětí v rozmezí 18-75 a 43-160 VDC, jmenovité vstupní napětí je 48, 72, 96 a 110 VDC, to znamená ± 40% odchylku jmenovitého vstupního napětí. Toto je velmi důležitá vlastnost, která znamená, že měniče mohou snášet dočasný pokles napětí (0,6 x Vnom x 100 ms) a přechodné zvýšení napětí (1,4 x Vnom x 1s) definované normou EN50155 nejen po omezenou dobu, ale trvale.

Modely TEQ300WIR jsou vybaveny zabudovanými filtry, aby odpovídaly náročným požadavkům na odolnost proti elektromagnetickému rušení.

Požadavky, kladené na odolnost vůči elektromagnetickému poli, odolnost vůči rychlým přechodovým jevům a odolnost vůči poruchám z jiskření odpovídají nejvyšším požadavkům pro "kolejová vozidla a soupravy", jsou v souladu s výkonnostními kritérii typu A (nepřetržitý provoz v rámci stanovených limitů uvedených v datasheetu).

Měniče jsou navrženy tak, aby byly odolné vůči nárazům a vibracím přítomným v železničních soupravách a vyhovovaly normě EN61373. Pevné a odolné příruby umožňují jednoduchou montáž na upevňovací plochu. Tyto DC/DC měniče jsou vybaveny pružinovými svorkami jednak kvůli odolnosti vůči vibracím a také pro bezpečné připojení k elektrickým rozvodům.

Série TEQ300WIR dosahuje vynikající účinnosti díky použití komponentů vysoké kvality, pracuje v rozmezí teplot prostředí od -40°C do +80°C. Moduly jsou rovněž testovány na cyklickou odolnost vůči vlhké páře a suchému vzduchu, aniž by se projevilo jakékoliv fyzické poškození. Navíc jsou kvalifikovány podle EN45545-2 na požární odolnost komponentů.

Měniče mají zvýšenou izolační odolnost až do 3000 VAC (1 min testovacího napětí). Jsou k dispozici s výstupním napětím 12, 15, 24, 28 a 48VDC, které je ještě nastavitelné v rozsahu ± 20%. Výstupní charakteristika je "konstantní napětí a konstantní proud" (CV/CC) což znamená, že výstupní napětí je stabilní až do proudu zátěže cca 110% jmenovitého proudu. Po překročení této hodnoty se napětí sníží, zatímco proud zůstává stabilní.

Tato funkce je užitečná pro spouštění motorů, nabíjení olověných akumulátorů nebo nabíjení kondenzátorů neomezené kapacity. Ochrana proti přehřátí, přetížení, zkratu, přepólování vstupu, přepětí a poklesu napětí na vstupu jsou další funkce, které zajišťují, že jsou tyto TracoPower měniče velmi spolehlivé a odolné vůči poruchám.

Navíc mají měniče série TEQ300WIR tzv. “sense” vstupy, které slouží ke kompenzaci úbytku napětí, způsobeném dlouhými vodiči. Mají i funkci rozdělení zátěže pro paralelní provoz až tří jednotek nebo pro skutečné redundantní použití.

Všechny tyto vlastnosti měničů TEQ300WIR přispívají k vytvoření jednoduchých, ale spolehlivých řešení.

Pokud se zajímáte i o další produkty značky TRACO Power nebo potřebujete více informací, kontaktujte nás na info@soselectronic.cz

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,177,090 návštěv