Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Spolehlivé a rychlé zapojení bez šroubkuTisk

Technologii pružinové svorky převzali a zvládli prakticky všichni výrobci svorkovnic. Výjimkou není ani náš tradiční partner v této oblasti, firma Euroclamp. Vedle dominantní nabídky klasických šroubových svorkovnic do plošného spoje tu najdeme i základní sortiment bezšroubových svorkovnic a konektorů.Nabídku svorkovnic představuje série MG1.

Je k dispozici ve čtyřech rastrech: 5/5,08mm a 7,5/7,62mm ve dvou verzích - s páčkou a bez páčky. Do všech se přivádí vodič pod úhlem 45°.

Pro práci s verzí s páčkou nepotřebujete šroubovák, je tu ovšem možnost neúmyslného zatlačení páčky a následného uvolnění vodiče. U verze bez páčky potřebujete na zapojení vodiče šroubovák, riziko uvolnění vodiče je prakticky nulové. Třeba ale přiznat, že zatlačit páčku pomocí šroubováku je výrazně snazší a jednodušší, zvláště při vyšším počtu pólů a malém rastru.

Pokud potřebujete na malou plochu desky plošného spoje přivést mnoho signálů, máte k dispozici dvou, tří a dokonce i čtyřpatrové svorkovnice. Tyto ale jen v rastru 5/5,08mm a bez páčky. Svorkovnice jsou určeny pro vodiče do průřezu 1,5mm2 (maximální proud 16A) a pro práci s napětím 250V až 750V (podle rastru).

Celá série MG1 pracuje s původní technologií pružinových svorek, kterou Euroclamp nazývá "SpringCage". Při této technologii je třeba nejprve zatlačit pružinu, aby se uvolnil vstup pro vodič, na rozdíl od konektorů, kde se používá technologie "PushWire". Při této technologii je možné plné vodiče nebo lanka s ukončovacími dutinkami zasunout přímo. Pružinu je třeba předem zatlačit pouze při práci s lankovými vodiči bez dutinek.

Nabídku konektorů představuje série SHM.

To je ta část konektorového spojení, ke které se připojuje vodič. Protikus je pak obvykle na plošném spoji - to je série PV a je totožná pro bezšroubkové (SHM) i šroubovací konektory (SH, SV)

Série SHM je k dispozici ve třech velikostech - rastru 3,5/3,81mm, 5/5,08mm a nakonec 7,62mm. Všechny velikosti jsou dostupné i ve verzi s přírubou pro přišroubování k protikusu k zajištění proti nechtěnému rozpojení.

Verze v rastru 3,5/3,81mm jsou kvůli zesílení bočnic širší než "počet pólů x rastr", proto je vhodné kupovat v jednom kuse počet pólů, který potřebujete. (2 x 2 ≠ 4).
Tyto jsou ve dvou vyhotoveních. F (in-line) verze - připojený vodič je v ose s kolíkem v protikusu. Tato verze je i naším skladovým typem. Druhá je P verze (off-set) - jakoby vzhůru nohama. Konektory v rastru 3,5 resp. 3,81mm jsou určeny pro vodiče do průřezu 1,5mm2 (maximální proud 8A) a napětí do 160V.Verze s rastrem 5/5,08mm i 7,62mm mají šířku rovnou "počet pólů x rastr", proto vedle sebe můžete pomocí dvou a třípólových konektorů poskládat libovolný počet pólů. Navíc je k dispozici i tzv. modulární verze - pomocí systému pero/drážka složíte z několika kusů jeden kompakt.
Tyto konektory jsou určeny pro vodiče do průřezu 2,5mm2 (maximální proud 12A resp. 15A při rastru 7,62mm), napětí do 250V až 500V (podle rastru).

A proč byste si to měli vyzkoušet? Možná tomu přijdete na chuť. Nemusíte v pravidelných intervalech dotahovat šroubky (zvláště pokud jde o nějaké vibrující nebo jinak pohyblivá zařízení). Dostane kvalitu velmi blízkou kvalitě produktů renomovaných světových gigantů za cenu velmi vzdálenou ceně za produkty od renomovaných světových gigantů.

Pokud potřebujete další informace nebo máte zájem i o jiné produkty značky EUROCLAMP, neváhejte nás kontaktovat na adrese info@soselectronic.cz

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,196,441 návštěv