Vybráno pro vás
 
Hiearchie článků
 
Arduino IDE pro budování kompilačního prostředí ESP32
Níže uvedený článek je článek přeložený ze stránek dfrobot.com.

Arduino IDE je jednoduché!
Je mnoho vývojových platforem pro ESP32 (ESP-WROOM-32). V některých případech je použití Linuxu nebo cygwinu ve Windows pro začátečníky trochu děsivé. Použití Arduino IDE je uživatelsky mnohem příjemnější přístup.

1. Přidání seznamu desek do Arduino IDE
Otevřete Arduino IDE (používám verzi 1.8.0). Návod k instalaci Arduino IDE lze najít například zde. Vyberte File -> Preferences (v české verzi Soubor -> Vlastnosti).U položky Additional Board Manager URL (v české verzi Správce dalších desek URL), klikněte v pravé části na čtvercové tlačítko. Poté vložte následující URL do nově vyskočeného okna.
https://git.oschina.net/dfrobot/FireBeetle-ESP32/raw/master/package_esp32_index.json

Mělo by se vám objevit toto průběhové okno:


Poté, co je přidání hotové, zvolte OK.

2. Aktualizujte seznam desek
Po přidání URL základní desky ESP32 (ESP-WROOM-32) do Arduino IDE, musíme aktualizovat seznam desek a použít Arduino IDE ke stáhnutí knihoven pro ESP32 (ESP-WROOM-32).
Otevřete Tools -> Development board -> Development board manager (v české verzi Nástroje -> Vývojová deska -> Manažer desek), jak je vidět níže:Po otevření správce vývojových desek bude seznam desek automaticky aktualizován, jak je vidět níže:3. Nainstalujte ESP32(ESP-WROOM-32)
Po dokončení aktualizace byste měli najít FireFly-ESP32 Mainboard a její nastavení, které poté můžete upravit.Vyberte „(FireBeetle-ESP32 Mainboard)' a klikněte na „Install'. Správce automaticky stáhne příslušné knihovny.

4. Kompilace programu Blink
Teď, když je naše kompilační prostředí nastavené, můžeme nahrát a otestovat ukázkový program.
Otevřete Tools -> Board (v české verzi Nástroje -> Vývojová deska) a zvolte Firefly-ESP32, jak je zobrazeno v následujícím okně:Mějte na paměti: Pokud jste ještě neinstalovali ESP32 (ESP-WROOM-32), vývojové desky v seznamu neuvidíte, takže postupujte podle kroků od začátku, abyste nejdříve vše správně nainstalovali.
Otevřete File -> Examples -> Basics -> Blink (v české verzi Soubor -> Příklady -> Basics -> Blink), jak je uvedeno níže:Klikněte na


tlačítko pro start kompilace.


Hotovo!

Originální článek je zde.
Upozornění
Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.