Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

ePaper 4.3" (800x600) s komunikací přes UARTTiskZobrazovací jednotka ePaper displej je u bastlířů stále populárnější - nejen díky nulové spotřebě, ale také čím dál nižší ceně.
ePaper displej spotřebovává energii pouze v době přepisu displeje. Odběr je jinak nulový.

U tohoto ePaper je to jiné. Odběr v klidovém režimu je kolem 3mA a to kvůli mikrokontroléru a externí paměti do které můžete nahrát obrázky nebo fonty. Ale i tady platí, pokud chcete nulovou spotřebu, prostě jenom odpojte zařízení od energie - například přes tranzistor. Obraz zůstane na zobrazen na displeji.

Tento ePaper o velikost 4.3" a rozlišení 800x600px jsem dostal od e-shopu dfrobot.com, který nabízí velké množství elektroniky. DFRobot je distributor součástek a modulů třetích stran, ale také vytváří vlastní výrobky.

Na stránce prodejce najdete i knihovny pro Arduino, SW pro počítač i bitmap konvertor.

Displej obsahuje komunikační rozhraní UART a můžete jej tak ovládat z jakéhokoliv zařízení, od mikrokontrolérů přes jednodeskové počítače až po počítač s USB-UART převodníkem.

Datasheet: https://github.com/Arduinolibrary/DFRobot_E_paper/raw/master/4.3inch-e-Paper-UserManual-EN.pdf
Knihovna pro Arduino: https://github.com/Arduinolibrary/DFRobot_E_paper/blob/master/epd.zip
Strának distributora: https://www.dfrobot.com/product-1312.html
Wiki: https://www.waveshare.com/wiki/4.3inch_e-Paper_UART_Module


Video v angličtině s popisem ePaper najde níže. Ve videu se zároveň dozvíte, jak tento ePaper použít.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,421,793 návštěv