Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Maker kit for SwiftIO - úvodTiskČlánek mi poslal Vojtěch Petrásek. Za článek děkuju.

První vývojová deska od firmy MadMachine. Jedná se o vývojovou desku, která oproti Arduinu a jiným známým mikrokotrolerům využívá programovací jazyk Swift. Vytvořili si vlastní MadMachine IDE, který je dostupný zatím pouze pro Windows a MacOS, ale připravuje se i verze pro Linux.
Na samotné desce můžeme najít dva micro USB konektory, kde jeden slouží k nahrávání binárního kódu na micro SD kartu a druhý slouží pro sériovou komunikaci. Dále je zde slot na micro SD kartu, kterou dostane k mikrokontroléru přibalenou. Další tu jsou dvě tlačítka pro reset a přepnutí do režimu stáhnutí binárky. Nechybí ani stavová RGB LED. Hlavním srdcem mikrokontroleru je NXP i.MX RT1052 Processor s jádrem Cortex-M7 (600MHz), co se týče paměti, tak mikrokontrolér disponuje 8MB SPI Flash, 32MB SDRAM. A to nejdůležitější jsou periferie. NA desce můžeme najít po stranách najít dvojité pinové headery, kde se nachází 46x GPIO, 12x ADC, 14x PWM, 4x UART, 2x I2C, 2x SPI.

V kitu se mimo jiné nachází arduino shield, který má na sobě pinové lišty, tak aby se mohl zasunout jakýkoliv jiný modul určený pro arduino. Mimo jiné má 8x 4 pinových konektorů pro připojení periferií dodávané v kitu, také je zde power JACK a patice pro 7 segmentový displej.Dále v kitu jsou periferie na PCB destičkách s 4 pinovým konektorem. Jedná se o I2C teplotní a vlhkostní senzor s SHT20, potenciometr, bzučák, tlačítko, senzor světla, driver pro řízení motoru, LCD 1602 displej s I2C driverem. Mimo jiné je také přibalené mini nepájivé pole pro zapojování jednotlivých vlastních součástek jako jsou přibalené rezistory a 7 segmentový displej a LED diody. Dále je v kitu jeden servo motor a DC motor a vrtulkou.

Stránka projektu: https://www.madmachine.io/

Článek mi poslal Vojtěch Petrásek. Za článek děkuju.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,658,940 návštěv