Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Obrázkový návod jak pracovat s CodeVision (ATMega, ATTiny...)Tisk

Ze všeho nejdříve bych chtěl zmínit, že takto to dělám já, a neznamená to že je to správně.To co zde budu popisovat mi však funguje.


Takže naistalování CodeVisionu přeskočíme, neboť si nemyslím,že by v něm bylo něco záludného a vrhneme se přímo
do vytvoření projektu a naprogramování.


Takto vypadá naistalovaný CodeVision.
Zde se vás CodeVision ptá, jestli chcete nastavit projekt přes něj (laicky přeloženo).Tady si vyberte druh procesoru.Zde si nastavíte vše co budete potřebovat,například vstupní/výstupní piny, časovače atd... co se vám poté projeví ve vygenerovaném projektu.Přes toto tlačítko se vám vytvoří projekt,který následně uložíte.Zmíněné uložení projektu a dalších jeho částí.Po vygenerování a uložení projektu, se zobrazí zdrojový kod,který již obsahuje nastavení pinu a dalších periferiích.


Celý projekt poté zkompilujeme.Takto vypadá zkompilovaný projekt.Teď zbývá pouze nahrát program do mikroprocesoru.Nyní vybereme příslušný typ mikroprocesoru a důrazně doporučuji nenastavovat pojistky v CodeVisionu, ale nastavovat například AVR Studiu.Takto vypadá programování mikroprocesoru.Poté se vás program zeptá zda chcete něco nahrát do eeprom.A tím průvodce programováním mikroprocesorů AVR v CodeVisionu končí.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,177,106 návštěv