Shoutbox

Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

28-04-2019 22:48
Hm, nenašel jsem...

26-04-2019 18:00
Nevíte někdo v čem programovat ESP32 - IDF pod Win bez příkazové řádky?

16-04-2019 11:17
Ahoj vespolek, bavím se čtením signálu pro modelářské servo pomocí Microchip PIC s použitím CCP (capture every edge). ... a-ha, text je omezen na malou délku ...

09-04-2019 01:36
Prosim zahlasujte za moje projekty v Hackaday prize 2019 https://hackaday..
..cker/13133
Diky moc Mrknutí

23-02-2019 16:38
Už jsem ho našel Úsměv Ten zelený zákal je sviňa.

23-02-2019 15:58
Byl tady článek -video o Visual Studio Code. Jsem slepý a nemohu jej najít Smutný Je někde?

Sdílejte násRSS feeds

Obrázkový návod jak pracovat s CodeVision (ATMega, ATTiny...)Tisk

Ze všeho nejdříve bych chtěl zmínit, že takto to dělám já, a neznamená to že je to správně.To co zde budu popisovat mi však funguje.


Takže naistalování CodeVisionu přeskočíme, neboť si nemyslím,že by v něm bylo něco záludného a vrhneme se přímo
do vytvoření projektu a naprogramování.


Takto vypadá naistalovaný CodeVision.
Zde se vás CodeVision ptá, jestli chcete nastavit projekt přes něj (laicky přeloženo).Tady si vyberte druh procesoru.Zde si nastavíte vše co budete potřebovat,například vstupní/výstupní piny, časovače atd... co se vám poté projeví ve vygenerovaném projektu.Přes toto tlačítko se vám vytvoří projekt,který následně uložíte.Zmíněné uložení projektu a dalších jeho částí.Po vygenerování a uložení projektu, se zobrazí zdrojový kod,který již obsahuje nastavení pinu a dalších periferiích.


Celý projekt poté zkompilujeme.Takto vypadá zkompilovaný projekt.Teď zbývá pouze nahrát program do mikroprocesoru.Nyní vybereme příslušný typ mikroprocesoru a důrazně doporučuji nenastavovat pojistky v CodeVisionu, ale nastavovat například AVR Studiu.Takto vypadá programování mikroprocesoru.Poté se vás program zeptá zda chcete něco nahrát do eeprom.A tím průvodce programováním mikroprocesorů AVR v CodeVisionu končí.

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.