Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

The Model Craft Collection - Pick&Place ToolTisk

Neměl jsem v úmyslu před zakoupením této pomůcky dělat nějakou recenzi, ale když jsem horko těžko hledal nějakého českého prodejce, zjistil jsem, že ani neexistuje nějaká recenze tohoto užitečného nástroje.

Musím uznat, že najít českého/slovenského prodejce je vážně složité. Osvědčený ebay nabízí pouze objednání z UK 280 Kč výrobek + cca 330 Kč poštovné. Ale po chvíli googlení jsem našel českého dodavatele - http://kitman.eprodavac.cz/ za 270 Kč + doprava (v době vydání recenze).

Zakoupil jsem variantu PTW1131 - což je ten nejmenší průměr - 1.5 mm. Dále se ještě prodávají o průměrech 2.5 mm a 3 mm.
Součástka na té "lepivé" kapce drží opravdu pevně, ale při připájení součástky jej lze zase snadno "odtrhnout". Manipulace s tímto nástrojem je velmi pohodlná - držadlo ve tvaru a průměru propisky.

Při připájení jsem adhézní kapku nijak nepoškodil, ale věřím, že kdybych součástku pájel opravdu dlouhou dobu, tak se kapka nějak poškodí.

Dalším plusem je i to, že při zašpinění - prach a další smetí, se pouze omyje vodou.

Nejmenší součástku, kterou jsem s tím pájel, byl SMD rezistor o velikosti 0805. A jak jsem napsal výše, žádné poškození se nekonalo.

Na závěr bych chtěl napsat: Pick&Place Tool je naprosto výborný nástroj při manipulaci se součástkami a při pájení integrovaných obvodů je nepostradatelný a ušetří hodně času i nervů při práci s nimi.

Odkaz: http://kitman.eprodavac.cz/adhezivni-smd-pero-stickypen-70/

Celá sada 3 kusů: http://kitman.eprodavac.cz/adhezivni-smd-pero-stickypen-sada-71/

Krátké video, jak "moc součástky drží":

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,161,293 návštěv