Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Hiearchie článků

Články: 3D tisk

Lampička s Chasem z Tlapkové patroly - 3D tisk, pájení a společná aktivita
Potřebovali jsme do dětského pokoje lampičku. Protože momentálně u nás jede Tlapková patrola a na printables jsem našel jeden model, myslel jsem si, že to bude brnkačka. Bohužel u toho modelu neseděly jednotlivé díly a tak jsem se dal do úprav původního návrhu.

STL model pro 3D tiskárnu z čehokoliv jednoduše a během pár minut
Na fórech často vidím dotazy typu: Nemáte někdo STLko tohoto loga, obrázku?. Přitom si vyrobit vlastní STLko pro 3D tiskárnu z vygoogleného SVG nebo PNG obrázku je tak jednoduché. V tomto návodu si vytvoříme českého lva.

Návod: Jak postavit levný box pro 3D tiskárnu
Úkol zněl jasně: Jak postavit velmi levný box pro 3D tiskárnu, který by ochránil tištěný výtisk před klimatizací a průvanem. Během výroby jsem narazil na několik problémů, které ale v článku vysvětlím abyste věděli, čemu a jak se vyvarovat.

Dvoubarevný tisk na 3D tiskárně Průša Mini s jedním extruderem
Chtěl jsem si na 3D tiskárně vytvořit logo, dvoubarevné, a k dispozici jsem měl jenom 3D tiskárnu Průša Mini, která má jen jeden extruder. Jak vytisknout něco, kde chceme dvoubarevný nebo tříbarevný tisk?


Jedna z cest pro začínající nadšence do 3D tisku - 3D tiskárna Anet A9
Nedávno se na trhu objevila tiskárna už od zavedené firmy ze Shenzhenu Anet Technology s označením A9. Anet A9 je ideální startovací tiskárna pro někoho, kdo chce tisknout a nechce řešit příliš problémů s konstrukcí tiskárny.

[recenze] Zakázkový 3D tisk u Rv electronic
Není to tak dlouho, co jsem zde zveřejnil článek s fotografiemi krabičky vytištěné na 3D tiskárně ze služby sharplayers.cz. Dnes to opět bude recenze na službu určenou pro 3D tisk, ale od Rv electronic.

[recenze] Zakázkový 3D tisk - sharplayers.cz
Na internetu jsem narazil na novou službu - zakázkový 3D tisk - a tak jsem se jí rozhodl vyzkoušet. Proč podobnou službu používat? Pokud nemáte vlastní tiskárnu či kamaráda/známého, nic jiného vám nezbude. Na druhou stranu, čas je drahý. Tak proč se trápit s něčím, co potřebujete jednou za čas.

Krabičky pro váš vlastní NAS a/nebo Multimediální centrum s RaspberryPi/BananaPi/OrangePi
3D tisk je velmi populární, dostupná a levná možnost, jak si vyrobit nejrůznější krabičky určené přímo pro vaše potřeby. Vyrobit si vlastní NAS nebo multimediální centrum s jednodeskovými počítači jako jsou Raspberry Pi, Orange Pi nebo Banana Pi je velmi jednoduché a k dokonalosti často chybí jenom pěkná krabička.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,196,095 návštěv