ePaper 4.3″ (800×600) s komunikací přes UART

Zobrazovací jednotka ePaper displej je u bastlířů stále populárnější – nejen díky nulové spotřebě, ale také čím dál nižší ceně.

ePaper displej spotřebovává energii pouze v době přepisu displeje. Odběr je jinak nulový.

U tohoto ePaper je to jiné. Odběr v klidovém režimu je kolem 3mA a to kvůli mikrokontroléru a externí paměti do které můžete nahrát obrázky nebo fonty. Ale i tady platí, pokud chcete nulovou spotřebu, prostě jenom odpojte zařízení od energie – například přes tranzistor. Obraz zůstane na zobrazen na displeji.

Tento ePaper o velikost 4.3″ a rozlišení 800x600px jsem dostal od e-shopu dfrobot.com, který nabízí velké množství elektroniky. DFRobot je distributor součástek a modulů třetích stran, ale také vytváří vlastní výrobky.

Na stránce prodejce najdete i knihovny pro Arduino, SW pro počítač i bitmap konvertor.

Displej obsahuje komunikační rozhraní UART a můžete jej tak ovládat z jakéhokoliv zařízení, od mikrokontrolérů přes jednodeskové počítače až po počítač s USB-UART převodníkem.

Datasheet: https://github.com/Arduinolibrary/DFRobot_E_paper/raw/master/4.3inch-e-Paper-UserManual-EN.pdf

Knihovna pro Arduino: https://github.com/Arduinolibrary/DFRobot_E_paper/blob/master/epd.zip

Strának distributora: https://www.dfrobot.com/product-1312.html

Wiki: https://www.waveshare.com/wiki/4.3inch_e-Paper_UART_Module

Video v angličtině s popisem ePaper najde níže. Ve videu se zároveň dozvíte, jak tento ePaper použít.

Sdílejte článek:

Související články

Úprava obrázků pro ePaper je trochu zapeklitá.

S rostoucí popularitou ePaper/eInk displejů roste i počet dotazů do čeho tyto elektronického papíry, na kterých můžete zobrazit od fotek, přes data z meteostanice nebo FVE až po kalendář, usadit tak, aby to bylo hezké.

Meteostanice je jeden z pokročilejších projektů, ke kterým se bastlíři uchylují.

Listopad a 18 novinek od čtyř distributorů.