Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Ultra úsporná deska s ESP8266 Easy board a kompatibilními piny s Wemos D1 MiniTiskVývojová deska Wemos D1 Mini je velmi populární, ale nepatří mezi desky vhodné pro low-power projekty. Chcete-li něco opravdu úsporného, pak je to tato deska, ESP8266 Easy board, s kompatibilním pinoutem a navíc konektory pro I2C čidla.

Vlastimil Menšík navrhl vlastní desku s ESP8266. Jeho deska má, jak už bylo zmíněno výše, kompatibilní piny s Wemos D1 mini. Navíc má jeho deska dva konektory na které je připojena I2C sběrnice pro nejrůznější čidla. Aby bylo dosaženo co nejnižší spotřeby, USB-UART převodník na desce nenajdete.

Odběr celé desky je pouhých 29 uA.Deska může být napájena vstupním napětím až 6V. Na desce je použit stabilizátor MCP1700, který má vlastní spotřebu pouhých 1.6uA. Stabilizátor zároveň dokáže dodat proud až 250mA (LDOdrop je pouhých 180mV při 250 mA).

Pokud máte o desku zájem, napište Vlastimilovi na Twitter nebo Facebook.

Všechny data k desce najdete na stránce projektu https://easyeda.com/vmensik/esp8266-easy-board

Pokud byste chtěli desku s ESP32 a také kompatibilní s Wemos D1 Mini, mrkněte na ESP32 MiniKit LP https://chiptron.cz/articles.php?article_id=249

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,680,342 návštěv