Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

ATtiny85 USB TesterTiskMeteostanici jste si už postavili, zdroj určitě taky, ale nechcete si postavit třeba USB Tester? Modul měřící napětí a procházející proud s 0.91" OLED displejem.
Jistě, dá se to koupit za pár stovek, ale tohle si můžete upravovat dle své libosti. Na githubu projektu najdete jak výrobní poklady (gerber soubory), tak i schéma, BOM a firmware si jednoduše upravíte v Arduino IDE. Program je totiž napsán ve jazyce Wiring.

Parametry ATtiny85 USB Testeru, jak autor projekt nazval, nejsou vůbec špatné!
Umí měřit napětí od 3 do 12V, proud až 5A a rozlišení je pouhých 4mV/1mA.

Měřící čip je INA219 a o čtení a zobrazení dat na displej se stará ATtiny85 nebo ATtiny45. Velikost OLED je 0.91".

Projekt naleznete na https://github.com/wagiminator/ATtiny85-USB-Tester

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
7,470,690 návštěv