Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Vyřešeno: Arduino IDE spadne ihned po spuštěníTiskZa posledních 12 hodin se ozvalo hodně bastlířů, že jich Arduino IDE nefunguje.
Ihned po spuštění programu, Arduino IDE spadne. Zdá se, že nezáleží, jaký operační systém máte - problém se projevuje jak u Windows, tak i Ubuntu aj.

Pokud používáte Visual Studio Code, tam máte štěstí a program vám ukáže alespoň nějakou infomaci - ukáže chybovou hlášku java.lang.NullPointerException.

Problém se zatím řeší v tomto vláknu https://github.com/arduino/Arduino/issues/10333. Podrobnosti připravuju.

Verze Arduino IDE, která funguje je: Hourly builds ze dne 3.6.2020 https://www.arduino.cc/en/main/software

Problém byl vyřešen. Jednalo se o poškozený soubor na straně arduino.cc. Chyba je opravena a všechny starší verzy by měly fungovat.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,196,142 návštěv