Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Pájecí stanice pro Hakko T12 s ATmega328PTiskPájecí hroty T12 patří mezi velmi populární díky své nízke ceně a dostupnosti. K nim můžete dokoupit i řídící desku. Nebo si jí i posavit. Stefan Wagner jednu takovou postavil a já mám pár plošňáků navíc.

Deska je velmi kompaktní a ovládaná pouze enkodérem. Stavové informace jsou zobrazeny na 0.96".
Řídící elektronika může být napájena od 16 do 24V a v závislosti od napětí dosáhnete výkonu od 32 od 72W.Žhavení hrotu provedete krátkým stiskem enkodéru, dlouhým pak vstoupíte do menu.
Hardware i software je kompletně open-source a dostupný na githubu.

Data jsou uložena v EEPROM, takže není potřeba je po každém zapnutí znovu nastavovat. Firmware také rozpozná pohyb rukojeti a na základě toho dokáže žhavení vypnout.

Github projektu: https://github.com/wagiminator/ATmega-Soldering-Station

Plošné spoje mi vyrobilo PCBway.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,348,496 návštěv