Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Programování ATtiny85 pomocí Arduino UnoTiskPo vydání článků o USB testeru a TinyLoad - oba projekty jsou založené na mikrokontroléru ATtiny85 - mi několik bastlířů napsalo, jak se to vlastně programuje v Arduino IDE.
Naprogramování ATtiny85 v Arduino IDE je velmi jednoduché a bude vám k tomu stačit Arduino Uno.

K čemu potřebujete Arduino Uno? Deska Arduino Uno se bude chovat jako ISP programátor. Uno pak propojíte s ATtiny85 (ale také ATtiny45 a dalšími) a naprogramujete.

Psaný návod najdete na arduino hub https://create.arduino.cc/projecthub/arjun/programming-attiny85-with-arduino-uno-afb829

Pokud preferujete raději video

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,919,952 návštěv