Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Kolekce programátorů, které se vám mohou hoditTiskStefan Wagner zveřejnil na svém githubu několik projektů programátorů. Najdete tam programátory s UPDI rozhraním (Unified Program and Debug Interface), populární USBasp nebo taky USBtinyISP s mikrokontroléry ATtiny2313 nebo ATtiny85.

Už jsem tu zveřejnil několik hardwarových kousků od Stefana, třeba USB tester, elektronickou zátěž s ATtiny a také pájecí stanici.

V téhle novince najdete hned několik programátorů, které se vám, jako bastlířům, budou určitě hodit a NAVÍC! na konci článku můžete hlasovat, jaký programátor by se vám nejvíce hodil a ten opět nechám vyrobit a zájemcům rozdám.

UPDI progamátory - UPDI je rozhraní (Unified Program and Debug Interface), což je nejnovějším standardem mikrokontrolérů Microchip, rodiny ATtiny. Kromě originálních programátorů si můžete postavit třeba ten s ATmega8/88/168/328 (SMD).
Pro použití tohoto i dalšího programátoru se vám bude hodit tento firmware jtag2updi od ElTangas.Dalším UPDI programátorem je ten s ATtiny1604/1614. Na miniaturní desce najdete jen USB konektor, mikrokontrolér a kromě USB-UART převodníku a bižutérie tam najdete jen konektor s 5 piny.Kdo by neznal USBasp programátor, v nejrůznějších mutacích je na světě už několik let.USBtinyISP - několik typů miniaturního programátoru s rozhraním ISP.
USBtinyISP s ATtiny45/85 v SMD verzia také DIP verziUSBtinyISP s ATtiny2313 v THT verzi součástek.A kromě programátorů se vám může hodit třeba i USB-UART převodník.A k programátorům se vám může hodit spousta adaptérů, třeba ty 6 pinové ICSP, 10 pinový ICSP, 8 pinový SOP8/SOIC8 nebo taky 8 pinový DIP.

Všechny podklady k těmto programátorům i adaptérům najdete na https://github.com/wagiminator/AVR-Programmer

A jaký se vám líbí? Který bych měl nechat vyrobit a poslat bastlířům? Hlasujte nížeAnketa od Vsevjednom.cz

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,460,450 návštěv