Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Malý jednodeskový počítač NanoPi NEO3 s 2GB RAM, gigabit ethernet a USB 3.0TiskFriendlyARM představil novou verzi jednodeskového počítače z rodiny Nano Pi NEO, teď už ve verzi 3. NanoPi NEO ve verzi 3 nabízí čtyřjádrový procesor RK3328 s taktem až 1.3 GHz, gigabitové ethernet rozhraní, 1x USB 3.0 a také 1/2GB DDR4 RAM.

S cenou 20 USD za verzi s 1GB RAM je to hodně zajímavá alternativa k dalším jednodeskovým počítačů. NEO3 má pro připojení dalších čidel a periférií 26 pinový GPIO header.
Zajímavě řešené jsou USB, na desce je přímo konektor pro USB 3.0, pro napájení slouží USB konektor Type-C a k dispozici je i 2x4 pinový header na který jsou připojeny USB 2.0.Systém běží z MicroSD karty a využít můžete microSD kartu o velikosti až 128 GB. Kromě toho na desce najdete ještě 2x LED (napájení a status) a jedno uživatelské tlačítko.

Cena začíná na 20 USD za verzi s 1GB RAM, za verzi s 2 GB RAM pak zaplatíte 25 USD. K dispozici je i krabička za cenu 2 USD.

Odkaz na NEO3: https://www.friendlyarm.com/index.php?route=product/product&path=69&product_id=279

Porovnání mezi NEO2 a NEO3

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,680,171 návštěv