Sdílejte násRSS feeds

Miniaturní adresovatelné RGB LED o velikosti 2x2mmTiskHledal jsem miniaturní adresovatelné LED a našel jsem dokonce RGB LED, které jsou opravdu maličké - pouhých 2x2mm. Ohromil mě totiž projekt zobrazení pozice londýnského metra a také aktuální počasí nad Velkou Británií. Něco takového by se mi totiž líbilo i pro Českou republiku.

Nápad Toma Fleeta je sice parádní, ale vždycky je co vylepšovat a právě při přemýšlení, jak to vylepšit, mě napadlo najít adresovatelné LEDky, které by byly menší, než ty obvyklé v pouzdru 5050.

Narazil jsem tak na RGB LEDky v pouzdru 2020 a vyrábí se dokonce ve dvou verzích - s odběrem 5mA a 15mA.

Pokud se spokojíte s kvalitou součástek na aliexpress, pak si můžete objednat RGB LEDky za 9.79 USD za 100ks.

https://www.aliexpress.com/item/32876864437.html

Pokud preferujete spolehlivé distributory, pak TME.eu má v nabídce WS2812B-2020 od výrobce WORLDSEMI s cenou 4.01 Kč/ks při odběru minimálně 50ks.

https://www.tme.eu/cz/details/ws2812b-2020/diody-led-smd-barevne/worldsemi/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
5,809,918 návštěv