Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Český překlad Blockly@arduinoTiskProgramovat či neprogramovat v angličtině - to je otázka. A každý má na to jiný názor. Mladší děti a předškoláci povětšinou neprogramují v žádném jazyce, ale mohou k programování používat bloky, puzzle, kde každý blok má nějakou svou funkci.
Pokud nepatříte mezi ty zastánce angličtiny v programování už od útlého věku, pak je tato novinka právě pro vás.
Na základě ankety na facebooku a twitteru vyplynulo, že twitteři preferují angličtinu v 53%, 34% v češtině.
Lidé na facebooku preferují angličtinu v poměru 25:14.

Ještě názor popularizátora programování pro děti


Milan Špaček přeložil program Blockly@arduino právě proto, aby mohly program používat i malé děti.

Níže ze skupiny:
Zdar skupino, jelikož se chystám na výuku programování menších dětí tak jsem hledal vhodný nástroj jak je dostat k arduinu i když většina z nich v hlavě syntaxi neudrží. Našel jsem Blockly@arduino ale je to nástroj napůl francouzský a z půlky anglický. Nedalo mi to a po pár dnech pachtění, jsem dostal překlad tohoto skvělého nástroje do použitelného stavu. Pokud by se vám někomu hodil, obsahuje klasické arduino, jako portable obohacené o blockly které se spouští z nabídky nástroje -> blockly@arduino vše je pěkně provázané s IDE funguje kompilace i upload. Je to postavené na ARDUINO 1.8.13 tak že celkem aktuální. K dispozici je hromada knihoven.

v 1.2 - Překlad knihoven pro OLED display, vytvoření vlastní knihovny pro DTH11 - DHT22 snímače teploty a vlhkosti, optimalizace Adafruit knihovny pro OLED display pro snazší inicializaci bez nutnosti nastavovat velikost a barvu fontu.
v 1.1 - Úprava překladu některých bloků, přidání tlačítek pro rychlý upload programu do desky v horní liště


v 1.2 https://uloz.to/file/IeiwOCl8bcag/arduino-blockly-v1-2-rar
v 1.1 https://uloz.to/file/drqDASn19txC/arduino-blockly-rar
v 1.0 https://uloz.to/file/Izu1YZQatk9y/arduino-master-rar

Původní vlákno na facebooku: https://www.facebook.com/groups/314882968719726/permalink/1330758797132133/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,544,002 návštěv