Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Dva ePaper moduly, které si můžete vyrobit a video k tomuTisk

Už nějaký čas nastává boom ePaper displejů. Můžete je najít od cenovek až po autobusové zastávky. Prostě všude. Pokud chcete doma mít taky ePaper, je třeba myslet na to, že je k němu potřeba i modul s SPI rozhraním. A v tomto článku dva najdete a co víc, můžete si nechat vyrobit plošné spoje, protože dokumentace je volně ke stažení.

Oba projekty najdete na easyeda.com. Prvním z nich e-Ink own PCB
Na desce je jen to nejdůležitější - FPC konektor a základní součástky.

Já si nechal vyrobit a osadit několik kusů u PCBWay a výsledek můžete vidět níže

Stránka projektu: https://easyeda.com/lolerino/e-ink-own-pcb

Druhým modulem je ePaper to SPI adapter
I tento modul neobsahuje o moc více součástek než ten předchozí - tedy kromě většího FPC konektoru. Tento modul totiž kombinuje dva nejčastější konektory, které se používají u nejběžnějších ePaperů.

Stránka projektu: https://easyeda.com/Miraculix200/epaper-to-spi-adapterO ePaperech jsme se rozpovídali v našem Bastlířském pokecu


A co více, najdete tady i dva vzorové kódy. Jeden pro Arduino Uno a druhý pro ESP8266
Arduino Uno: https://pastebin.com/fS5q7ynx
ESP8266: https://pastebin.com/eK7Yk0m9

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,196,903 návštěv