Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Třetí ruce bastlířovy - Omnifixo a 3D tiskTisk

V tomto článku najdete základní pomůcku každého bastlíře - třetí ruku, tu můžete použít při pájení plošných spojů, drátků, spojování konektorů. Kamarád si teď koupil Omnifixo a to mě motivovalo mrknout se, co se od posledního článku změnilo.

První článek o pomůcce zvané třetí ruka jsem psal minulý rok - Magnetické držáky DPS - profi, ebay, aliexpress, 3D tisk

K výše zmíněnému článku bych chtěl doplnit tři třetí ruce - jednu komerčně prodávanou zvanou Omnifixo ze Švédska a dvě, které si můžete vytisknout na 3D tiskárně.

Omnifixo


Univerzální třetí ruka ze Švédska. Za 1610 Kč dostanete sadu čtyř držáků a jedné magnetické podložky. Díky dodání ze Švédska neplatíte žádné další poplatky.

Stránka projektu: https://omnifixo.com/

3D tisk

Magnetic Soldering Station
Roman Hošek našel pomocníka při pájení, kterého si vytisknete na 3D tiskárně. Na stránce najdete nejen držáky na plošné spoje nebo drátky, ale také model pro lampičku.

Stránka projektu: https://www.thingiverse.com/thing:2985381Fully printable PCB vise
Kompletně otočný systém držáku plošňáků a úplně celý si ho vytisknete na 3D tiskárně.

Stránka projektu: https://www.thingiverse.com/thing:21357

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,405,408 návštěv