Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Hvězdná brána u vás domaTisk

Kdo by neznal seriál Hvězdná brána (Stargate). A jednu takovou hvězdnou bránu můžete mít i u sebe doma. Bude vám k tomu stačít pár součástek, páječka, 3D tiskárna, trpělivost a 39 eur - a nebo taky ne.

The Stargate Project
Ná stránce projektu The Stargate Project najdete kompletní návod, jak si takovou bránu postavit.

Celý projekt je založen na jednodeskovém počítači Raspberry Pi (v tomto projektu 3B+, ale bude fungovat i novější verze), dále pak budete potřebovat Adafruit DC & Stepper Motor a v neposlední řadě RGB LED pásek. Nicméně, potřeba je toho více - šroubky, dráty, konektory, mikrofon aj.STL soubory, zvukové soubory i python script si však musíte zakoupit za 39 eur. Po zaplacení si můžete tyto soubory stáhnout a začít se stavbou

V projektu najdete i podklady pro funkční zadávací zařízení "Dial Home Device" a brána vydává reálné zvuky ze zadávání adresy i napojení na červí díru.

Stránka projektu: https://thestargateproject.com/Stargate Mk2 by Glitch - thingiverse.com
Alternativnou k The Stargate Project je projekt od vývojáře Glitche. Ten svou hvězdnou bránou, založenou na Arduino Uno, nahrál na thingiverse.com.
Jeho hvězdná brána se skládá ze 117 vytisknutých částí, tisk vám zabere asi 112 hodin. Mezi potřebnou elektroniku patří Arduino Uno, Adafruit Motor/Stepper/Servo Shield for Arduino, 2x Adafruit Stepper motor - NEMA-17 size, 27 LED a pak další smetí jako tranzistory, rezistory aj.

Stránka projektu: https://www.thingiverse.com/thing:1603423

Video:


8 minutové video, jak bránu složit:

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,934,749 návštěv