Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Aktualizace [datasheet]: ESP32-C3 - pinově kompatibilní s ESP8266 obsahující WiFi, BLE a spotřebou 5uATiskOblíbili jste si ESP8266, ale ocenili byste větší paměť, vyšší výkon a nížší spotřebu v režimu spánku? A ESP32 je zase moc velký s úplně jiným pinoutem? Řešení je zde a to s čipem ESP32-C3, kterým je pinově kompatibilní s ESP8266 a navíc obsahuje paměť o velikosti 400kB SRAM a 384kB ROM.
Spotřeba v režimu spánku je pouhých 5uA.

Čip by měl být zároveň velmi levný. ESP32-C3 je založen a open-source hardware jádru RISC-V.

Kromě Wi-Fi rozhraní má čip i Bluetooth Low Energy 5.0.Aktualizace:
K dispozici je draft datasheetu ESP32-C3. Takže už teď víme že podpora Wi-Fi bude 802.11b/g/n. 32 bitový RISC-V bude taktován až 160 MHz.
K dispozici je 22 GPIO pinů, dva 12bitové AD převodník, jedno teplotní čidlo, tři SPI sběrnice, dva UARTy, jedno I2C a I2S sběrnice.
Rychlost UART sběrnice by měla být až 5 Mbps, rychlost I2C zase až 800 kHz.

Draft datasheetu ke stažení zde.

ESP32-C3 je podporován v Arduino IDE, návod jak na to najdete na https://chiptron.cz/news.php?readmore=1228

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,460,403 návštěv