Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Z twitteru: Základní desky pro Raspberry Pi Compute Module 4TiskCompute module 4 od Raspberry Pi Foundation je velmi malý a kompaktní jednodeskový počítač, který si přizpůsobíte vlastním požadavkům - právě díky vlastní základní desce. Na twiteru se objevily hned tři takové desky.

První je od Timona, o jeho vyfrézované desce tu už řeč byla. Konkrétně v tomto článku.
Timon ale udělal druhou verzi. Tu nazval Piunora a obsahuje stejné rozložení konektorů jako Arduino Uno, dále na desce najdete HDMI konektor, USB konektor, USB-C (data i napájení), M.2 (PCI-E) konektor, RGB LEDky, tlačítka a nakonec konektor na kameru.

Druhou základní desku zveřejnil Nicho.D. ten ukázal fotku základní desky s dvěmi gigabitovými porty, dvěmi USB 3.0 konektory. Tato desky by prý měla být zveřejněna příští týden na seeedstudio.A poslední, třetí, deskou je od českého vývojáře @droneCZ.
Ten upravil původní návrh od Timona a vytvořil tak funkční vlastní základní desku s Raspberry Pi Compute Module 4.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,405,441 návštěv