Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Pinově kompatibilní step-down měnič se stabilizátorem 7805TiskHledáte způsob, jak stabilizovat nějaké vyšší vstupní napětí na 5V nebo 3.3V a netopit Pánu Bohu do oken? Pak se mrkněte na tuhle desku, která je pinově kompatibilní s populárním 7805 a navíc z dílny českého kutila - RB0005.

Jan Mrázek z Robotika Brno navrhl miniaturní desku se spínaným step-down měničem, který dokáže dodat až 4A a navíc má stejné zapojení pinů jako populární stabilizátor 7805.

Deska je založena na obvodu SY8105 a díky velmi dobrému designu desky dokáže spínaný stabilizátor přenést až 4A (s chlazením, 3A - bez chlazení). Maximální vstupní napětí je 18V a zakoupit si můžete vyriantu s výstupním napětím 5V nebo 3.3V.

Modul má navíc vyvedený i Enable pin, díky kterému můžete celý modul můžete vypnout.

Modul je velmi dobře zdokumentován a navíc bylo provedeno hned několik zátěžových testů. Výsledky pro 5V verzi najdete tady, pro 3.3V pak tady.

Cena za modul je 3.5 USD, což je samozřejmě víc než je cena nějakého pochybného stabilizátoru na čínských eshopech. Na druhou stranu získáte prověřený produkt, výborně zdokumentovaný a navíc jej ihned můžete vyměnit za váš 7805 ve vašem stávajícím projektu.

Tindie store: https://www.tindie.com/products/yaqwsx/rb0005-universalstepdown/

Github projekt: https://github.com/RoboticsBrno/RB0005-UniversalStepDown

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,177,323 návštěv