Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Miniaturní tester vodivosti s ATtiny13TiskKaždý bastlíř někdy potřeboval zkontrolovat propojení na své či cizí desce. K tomu se vám hodí "Contiunity tester". A tomto článku jeden s ATtiny najdete a je opravdu maličký.

Deska o rozměrech 12x25mm má na sobě akumulátor CR1220 (autor doporučuje dobíjecí verzi -LIR1220 , standardní neutáhne buzzer), mikrokontrolér ATtiny13, trochu smetí a pogo pin.

S tímhle zapojením jste schopni detekovat vodivé spojení (do 50ohm) na desce plošných spojů. Osminohý mikrokontrolér pohodlně naprogramujete v Arduino IDE, ale kvůli SMD verzi, budete potřebovat redukci (sop-8 150mil adapter).

Celý projekt najdete na github stránce https://github.com/wagiminator/ATtiny13-ContinuityTester

Projekt je také na easyeda https://easyeda.com/wagiminator/attiny13-continuity-tester
Při výrobě plošných spojů u JLCPCB použijte kód JLCPCBcz a dostanete 2 USD slevu.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,680,402 návštěv