Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Teleskop s Raspberry Pi a kamerou HQ 12 MpxTiskNení to tak dávno, co Raspberry Pi Foundation vydalo kvalitní kameru k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi. S kamerovým modulem s rozlišením 12Mpx můžete pořídit velmi hezké fotografie, třeba z vesmíru.

Za projektem nazvaným Hubble Pi stojí Santiago Rodriguez, který vydal 21 stránkový manuál, jak si takový teleskop s kamerou HQ a jednodeskovým počítačem Raspberry Pi 4 postavit.Santiago k tomu připojil 3.5 displej a teleskop a voala, teleskop je téměř hotov. Jasně, chce to ještě trochu práce, ale mrkněte na tyhle fotky. Úžasné!
Na jeho github stránce najdete postup, jak si takový teleskop postavit a dále i scripty, které autor využil.

Github: https://github.com/RemovedMoney326/Hubble-Pi
Manuál: https://github.com/RemovedMoney326/Hubble-Pi/blob/master/HubblePiDocumentation.pdf

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,928,353 návštěv