Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Getting Started with Raspberry Pi Pico aneb jak začítTiskRPishop.cz naskladnil tisíce kusů novinky s názvem Raspberry Pi Pico a začíná je velmi rychle dodávat zákazníkům.

Na stole vám tedy přistane naprostá novinka od Raspberry Pi Foundation - jejich první vlastní mikrokontrolér.

Možná se ptáte, jaké jsou výhody RPi Pico oproti ESP8266, ESP32 a jiným mikrokontrolérům - tuto otázku velmi dobře zodpověděl článek Adama na root.cz.

A teď k tomu, jak vlastně začít. V této novince najdete několik "Getting started...", které považuji za velmi dobře zpracované.

V češtině
Návod od rpishop.cz jak začít s C/C++ https://blog.zonepi.cz/prvni-pico-krucky-v-c-c/
Návod od rpishop.cz jak začít s MicroPython https://blog.zonepi.cz/prvni-pico-krucky-v-micropythonu/

V angličtině
Getting started of raspberrypi.org (micropython) https://projects.raspberrypi.org/en/projects/getting-started-with-the-pico
A Getting Started od temoshardware https://www.tomshardware.com/news/raspberry-pi-pico-tutorials-pinout-everything-you-need-to-know
a k tomu patří články
How to Set Up and Program Raspberry Pi Pico
How To Solder Pins to Your Raspberry Pi Pico
How to Use a Motion Sensor with Raspberry Pi Pico
How to Connect an Analog Joystick to Raspberry Pi Pico
Raspberry Pi Pico Review

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,919,901 návštěv