Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Autonomní robot s neuronovou sítíTiskNeuronové sítě? Machine Learning? To jsou pojmy, které už dnes slyšíme často a v budoucnu o nich uslyšíme ještě častěji. Cesta k jejich pochopení může být dlouhá, ale pomoci nám může "škola hrou". Proč si tedy nepostavit autonomního robota, kde právě neuronové sítě využijete?

Petr Bravenec (@twitter) se neuronovým sítím věnuje už řadu let a mezi jeho poslední projekty patří autonomní robot řízený neuronovou sítí.
Proč neuronové sítě? Díky nim můžeme z ohromného množství vstupních dat získat velmi rychle výsledek.

Petr si tak postavil robota - pásovce, který je založen na jednodeskovém počítači Nvidia Jetson Nano. Tento jednodeskový počítač je předurčený k použití s AI (Artificial Intelligence).
K tomu je připojena řídící deska motorů a kamera. 3D tiskárna byla vděčným pomocníkem při vývoji pásovce. Výsledek můžete vidět na obrázku níže.Ve čtyřdílném seriálu se dozvíte základní funkcionalitu robota i s přiloženými vzorovými kódy.

Na stránkách hobrasoft.cz najdete mnohem více projektů právě s neuronovými sítěmi.

Projekt pásovce: https://www.hobrasoft.cz/cs/blog/bravenec/pasovec

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,680,491 návštěv