Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

ESP32-C6 přichází s podporou Wi-Fi 6TiskEspressif Systems oznámilo nový hardware se jménem ESP32-C6. C6 v sobě skrývá novinku ve formě podpory Wi-Fi 6.
Wi-Fi 6 funguje na stejných frekvenčních rozsazích jako jeho předchůdci a to 2.4GHz a 5GHz, ale nabízí vylepšení v podobě vyšší rychlosti (jiná modulace), podpora zabezpečení WPA3 a 8 MIMO streamů.
Bohužel, ESP32-C6 není plnohodnotné zařízení a tak podporuje pásmo pouze 2.4GHz.

ESP32-C6 kromě vylepšené Wi-Fi části obsahuje i Bluetooth ve verzi 5. ESP32-C6 bude obsahovat pouze jedno jádro, ale bude to jádro RISC-V s frekvencí až 160 MHz.
Těšit se tak dále můžeme na 384 kB ROM a 400 kB SRAM, 22 GPIO, ADC, SPI, UART, I2C, I2C a také PWM."However, the 802.11ax standard used in ESP32-C6 contains a variety of extra features added to the current Wi-Fi standard, and we have carefully chosen those features that provide concrete benefits for IoT devices. ESP23-C6 supports the OFDMA (Orthogonal Frequency Division Multiple Access) mechanism for both uplink and downlink communications. It also supports MU-MIMO capability for downlink. Both of these techniques provide the ability to work with high efficiency and low latency in congested wireless environments. One more important feature of the 802.11ax standard is the Target Wake Time (TWT), which allows the devices to sleep for an extended time-period, with assistance from an 802.11ax-capable, Wi-Fi access point. This feature in ESP32-C6 will allow our customers to build battery-operated, connected devices that can last for years on battery, while staying connected throughout.

Espressif continues to safeguard the security of connected devices through hardware and software features. ESP32-C6 comes with RSA-3072-based secure boot, AES-128-XTS-based flash encryption, digital signature and an HMAC peripheral for identity protection, as well as cryptographic accelerators for improved performance. These features ensure that the devices built with ESP32-C6 can provide the desired level of security.
"

Celá zprávu najdete na https://www.espressif.com/en/news/ESP32_C6

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,348,489 návštěv