Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Jak se pájí čidlo teploty a vlhkosti SHT40 v pouzdru DFN4?TiskJak se pájí čidlo teploty a vlhkosti SHT40 v pouzdru DFN4? Vlastně bez problémů s klasickou mikropáječkou. Není třeba mít horkovzduch (který bych ani nedoporučoval, abyste čidlo nezničili).
Zároveň bych ani nepoužíval externí flux v gelu - protože zanesením fluxu do čidla si můžete také čidlo zničit. Pokud chcete flux použít, doporučuji ten ve fixe, který udělá velmi tenkou vrstvu.

Na konci videa najdete postup, jak jednoduše ověřit, že je DFN4 správně zapájena - pomocí měření strukturálních diod. (popis najdete tady https://chiptron.cz/articles.php?article_id=256).
Multimetr přepněte na měření diod, "+" hrot připojte na GND součástky, "COM" hrot pak na SCL a SDA a pokud je součástka správně zapájena, uvidíte hodnotu mezi 0,4-0,7V.

Jak se pájí najdete v tomto videu https://www.youtube.com/watch?v=eeAk_B1xSTg

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,919,753 návštěv