Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Raspberry Pi Pico a Arduino IDE. Jak na to?TiskRaspberry Pi Pico není třeba představovat. Ultralevný a výkonný mikrokontrolér, který lze programovat v microPython i jazyce C. Pokud vám ani jedno není po chuti a raději byste chtěli něco víc "arduino", pak tu máme podporu v Arduino IDE.

Mikrokontrolér RP2040 se uchytil velmi dobře. Kromě oficiální vývojové desky Raspberry Pi Pico, vývojáři navrhli spoustu dalších vývojových desek - tým kolem Arduino, Adafruit, Sparkfun aj. Aby taky ne, když stojí jeden dolar.

Earle F. Philhower vytvořil na svém githubu repozitář, kde nabízí ke stažení podporu mikrokontroléru RP2040 přímo do Arduino IDE.

Earle sepsal také velmi podrobný manuál, kde, co a jak nastavit. RP2040 je totiž velmi univerzální mikrokontrolér a tak například I2C sběrnice nemusí být nutně jen na dvou pinech, ale můžete jí přemapovat na jiné GPIO.

K instalaci stačí jediné. V Arduino IDE klikněte na FIle -> Preferences -> a tam vložte následující řádek do Additional Boards Manager URLs
https://github.com/earlephilhower/arduino-pico/releases/download/global/package_rp2040_index.json

Poté jen v board manageru vyberte RP2040 a nainstalujte. Tato knihovna podporuje jak desky Raspberry Pi Pico, tak i desky od výše zmíněných firem jako jsou Adafruit, Arduino, Sparkfun a další.

Github: https://github.com/earlephilhower/arduino-pico

Dokumentace: https://arduino-pico.readthedocs.io/en/latest/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,404,033 návštěv