Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Předpověd počasí z alojz.cz a arduino (esp32)TiskZnáte stránku alojz.cz? Ne? Chyba! Na alojz.cz najdete předpověd počasí pro jednotlivá města v psané formě.
Například "Celý den je to na mikinu (16 - 20 °C) a pršet nebude". Mně se tato předpoveď tak líbila, že jsem jí chtěl do mé meteostanice s ePaper. V článku najdete vzorový příklad použití.

Nutno říci, že alojz.cz je takový interpreter z norské předpovědi počasi yr.no. Ti jsou i v česku velmi populární díky svým docela přesným předpovědím.

Jak jsem napsal, chtěl jsem textovou podobu předpovědi i do své meteostanice, což se mi povedlo a abyste i vy z toho něco měli, připravil jsem jednoduchý vzorový kód.
ESP32 stáhne celý zdrojový kód přes https, vyhledá tagy "< h2 >" a "< /h2 >" a text mezi nimi vykopíruje a vypíše.
Dodal jsem tam i funkci, která zbaví text diakritiky pro případ, že budete chtít vypsat předpověď na displej bez podpory diakritiky.

Kód najdete na https://github.com/petus/ESP32_alojz.cz_predpoved_pocasi

A Ondřej našel něco, co mně se nepovedlo. Našel JSON API :-)
Dostupné na https://alojz.cz/api/v1/solution?url_id=/prahaJe to psané horkou klávesnicí, takže commity jsou více než vítány.

Předpověď z alojz.cz na ePaper displeji. Ještě to chce poladit :-)

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,680,549 návštěv