Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Celý robot na jednom plošném spoji o velikosti 99x99mm i s kolyTiskZačít s robotem nemusí být žádná sranda - to máte mechaniku, firmware, výběr součástek. Tento projekt vám usnadní váš start s roboty hned ve dvou případech. Celá mechanika se totiž vejde na plošný spoj o rozměrech 99x99mm a designer už vybral ty nejlepší součástky :-)

Peter Misenko alias Bobricius slovenský bastlíř, už navrhl stovky projektů a nyní se pochlubil projektem robota, založeného na Arduino Nano. Malé vývojové desce, která má dostatek pinů k řízení celého tříkolového robota. Pokud chcete vyšší výkon, místo Arduino Nano můžete použít jakýkoliv STM32 mikrokontrolér na desce Nucleo-32. Pokud se vám ani Arduino Nano nebo STM32 nelíbí, pak můžete vybrat ještě kompatibilní desku ESP32 DevkitC.Robot má i kompatibilní otvory se stavebnicí Lego, robota tak můžete bez problémů rozšiřovat.

Specifikace:
CPU Cores, supported development boards:
- Samd21E18
- ESP32 DevkitC
- All STM32 Nucleo mini boards
- Atmega328 in Arduino nano

IO:
- 2x stepper motor 28BYJ-48
- 2x buttons
- 3x servo
- 2x Touch buttons
- 4x I2C
- 1x UART

Sensors / displays:
- 2x opticall sensor
- GPS
- Ground color sensor
- Laser TOL distance meter
- Temperature, humidity, pressure
- Oled or 1602 LCD display
- Battery charging
- Speaker

Programming:
- Adafruit Circuitpython
- Microsoft Makecode
- Arduino IDE

Projekt najdete na https://www.pcbway.com/project/shareproject/Single_PCB_wheel_robot.html

Video

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,348,472 návštěv