Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Aktuálně: Zákon o DPH pro zásilky malé hodnoty ze zemí mimo EU podepsal prezidentTiskPrezident Zeman podepsal zákon o DPH pro zásilky malé hodnoty přicházející ze zemí mimo EU. To se týká nákupů z aliexpressu, ebay, některých zásilek z tinde a dalších eshopů. Třeba i výrobců plošných spojů jako je JLCPCB nebo PCBWay.
Zásilky do 22 EUR byly doteď od DPH osvobozeny, protože se nestihl patřičný zákon podepsat. Někteří obchodníci si vytvořili IOSS číslo a DPH tak platíte rovnou u nich v e-shopu - napříkad aliexpress.
I tak byste měli ale vyplnit celní prohlášení na webu celnicka.cz, aby zaplacené DPH bylo spárováno se zásilkou.
Zákon nabývá v platnost od 1.10.2021.

Návod jak proclít vaši zásilku naleznete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=290

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,680,293 návštěv