Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Vlastní ovládání chytré zásuvky s firmwarem TasmotaTiskDelší dobu mě trápilo nespolehlivé spínání chytrého bazmeku Vocolinc přes cloud aplikaci Smart life. Většina chytrých zásuvek je jenom nějaký rebranding téhož, takže koupit něco jiného nevypadalo jako ta správná cesta. Obzvlášť, když chci „jenom“ ovládat jednu zásuvku, na kterou mám zapojené čerpadlo a nechci řešit integraci do chytré domácnosti.

Náhodou jsem časem na e-shopu i4wifi v novinkách narazil na to, že se dělá chytrá zásuvka s firmwarem Tasmota. Což je alternativa do chytrých zařízení s velmi populárním ESP čipem. Můžete si to buď do zásuvky flashnout sami (což vyžaduje fyzické rozebrání mnohdy lepených zásuvek, pájení, mít programátor…), nebo pořídit už něco flashnutého. Oni to předtím skladem neměli, teď ten Tinycontrol TP29 mají. V srpnu mi řekli, že to bude možná až v prosinci, tak jsem našel a objednal alternativu od DeLocku z Amazonu a byla za 3 dny doma (jen pozor na bezkolík vpředu a na žádnou díru na kolík vzadu!). Na českých e-shopech je DeLock zásuvka tu a tam také k mání, ale v popisu se píše „je-li nahrán firmware Tasmota, můžete…“ – tak já nevím, je nahrán?

Celý článek najdete na https://tricker.cz/?p=610

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,919,896 návštěv